13. 4. 2020

Tenisové kurty jsou připravovány na letní sezonu. Startuje se na přelomu měsíce

I přes přísná současná zdravotní opatření a nařízení vlády život na zlínských kurtech neusnul. Naopak. Vedení ve spolupráci se správci intenzivně pracují na přípravě venkovních antukových dvorců ve sportovním areálu Vršava, aby se v rámci možností co nejdříve ke spokojení všech milovníků tenisu mohl rozběhnout letní provoz. „Zdraví nás všech je samozřejmě na prvním místě a a v souvislosti s koronavirem budeme vždy plnit veškerá nařízení vlády,“ zdůraznil na úvod předseda TK Zlín Jan Macharáček.


I přes březnové mrazivé noci, které nedovolily intenzivní přípravu kurtů, nyní s příchodem teplého počasí nabrala práce na antuce na otáčky. „Dle posledního usnesení vlády ČR ze dne 6. dubna 2020 dál trvá úplný zákaz provozu vnitřních sportovišť, proto v naší přetlakové hale hrát nemůžeme. V případě venkovního sportování však došlo ke zmírnění omezení, což nám otevírá nové možnosti a naději, že se tenisté v přísném koronavirovém režimu mohou pozvolna vracet na kurty,“ těší předsedu.

Nová letní tenisová sezona začne oficiálně na zlínských kurtech tradičně až na přelomu dubna a května. Ovšem od úterý 14. dubna by měl začít zkušební omezený provoz. „Na úvod by mohly být k dispozici dva až čtyři kurty, na kterých ovšem budou upřednostňováni závodní hráči. Trénovat budou členové našich závodních družstev na základě pokynů šéftrenéra v režimu, který nám dovolí. Jak bude vypadat, ukáží příští dny a zájem hráčů. Každopádně hra na našich kurtech bude probíhat za přísných hygienických pravidel,“ upozornil Macharáček.

Dle počasí budou správci areálu intenzivně pracovat na zprovoznění dalších kurtů, aby nejpozději od konce května mohl začít fungovat provoz a hra na kurtech na základě dlouhodobého rozpisu i pro další členy a veřejnost. „Podle všeho ale ještě bez možnosti využívat zázemí. Všichni budeme netrpělivě sledovat, kdy a jak budou zrušena stávající přísná opatření. Podle toho včas oznámíme další podrobnosti o možnosti sportovat v našem areálu i široké veřejnosti,“ dodal Jan Macharáček, předseda TK Zlín.

 

Z obecného zákazu pohybu osob bylo vyňato sportování na venkovních sportovištích, a to za současného splnění dalších podmínek:

- Nošení ochranných prostředků dýchacích cest s výjimkou sportovišť, kde jsou sportující osoby odděleny fyzickou překážkou (plot, síť) nebo vzdáleností nejméně 2 metry (tzn. na kurt přijdeš s rouškou, hraješ bez ní a odcházíš v roušce).

- Společně sportují jen dvě osoby, s výjimkou členů domácnosti, s tím, že pro další posouzení je rozhodující odstup či oddělení překážkou ( tzn. můžeme hrát i čtyřhru, ale páry se po dobu hry nesmí vzájemně měnit).

- Nejsou využívány související vnitřní prostory, tzn. šatny, sprchy, bufet a klubovna jsou zavřené. Připouští se zpřístupnění WC za přísného dodržování všech nařízení (2 osoby v objektu, roušky, desinfekce).

Dále ovšem trvá nouzový stav, což znamená, že nejméně do 30. dubna 2020 platí také obecný zákaz volného pohybu osob….