7. 9. 2019

Zlín nastoupí v I. lize družstev i s odchovancem Jiřím Novákem. Přijďte se podívat!

Zlínské tenisové kurty budou od pondělí do čtvrtka patřit I. lize družstev seniorů. V našem areálu na Vršavě budeme hostit jednu ze čtyř skupiny. „V naší skupině D postupně vyzveme TK DEZA Valašské Meziříčí (9. 9.), TC Brno (10. 9.) a SK OAZA Praha (11. 9.). Zápasy začínají vždy v 10 hodin,“ zve kapitán zlínského výběru Jiří Svoboda.


Zlínský výběr sice nemá postupové ambice, přesto by rád před svými fanoušky sbíral vítězství. I proto si pro prvoligové boje zajistil kvalitní sestavu. „Jedničkou týmu by měl být Rakušan David Pichler (564. hráč ATP), kterého doplní dvojice hráčů ze Slovenska - Marek Semjan (991 ATP) a Samuel Hodor (1514 ATP). Dále se tým bude opírat o zlínského odchovance a bývalého pátého hráče světa Jirku Nováka,“ potěšilo kapitána. Tým doplní ještě zkušený Tomáš Hrabec a mladý junior Václav Ventrča.

Ani ženská část týmu rozhodně nebude scházet kvalita. „Budeme se opírat o Barboru Miklovou (553 WTA) a Rakušanku Piu König (712 WTA na konci roku 2018). Teď je bez rankingu, ale před pěti lety byla 306 WTA. K dispozici bude i naše mladá juniorka Petra Horáková,“ upřesnil Svoboda.

„Tým je dle mého názoru správně namixovaný a chtěli bychom navázat na loňský úspěch, kdy se nám podařilo skončit na druhém místě ve skupině a vyhnout se tak bojům o záchranu. Každoročním cílem je udržet náš tým v této kvalitní a silné soutěži,“ dodal kapitán Jiří Svoboda.

Rozlosování