3. 9. 2019

Babytenisté sbírali zkušenosti

Naši nejmenší tenisté se během léta nejenže tvrdě trénovali, ale také na kolbištích dosahovali zajímavých výsledků. „Všem dětem patří velká gratulace a pochvala nejen k turnajům, ale i k vynikajícímu přístupu k tréninkům a perfektní účasti na prázdninových kempech,“ vzkázal šéftrenér TK Zlín Tomáš Macahráček.


 

Kája Šmídová objížděla hlavně prestižní a dobře obsazené turnaje okruhu JmTSBABYTENISU o pohár hejtmana jihomoravského kraje, které jsou bodované, kdycelkově skončila na třetím místě. Turnaje bývali obsazené nejlepšími hráčkyz celé Moravy a na poslední turnaj v Prostějově přijeli hráčky i z Čech aSlovenska, kdy Kája skončila na pěkném pátém místě. Jediný smíšený turnajhrála v Otrokovicích, kdy skončila o míček druhá.
Výsledky všech turnajů přes léto:
Turnaj Brno Líšeň JmTS 2.místo
Smíšený turnaj Otrokovice 2.místo
Turnaj Brno - Tišnov JmTS 3.místo
Turnaj Slovácko JmTS 4.místo
Turnaj Prostějov JmTS 5.místo 
Turnaj Zlín JmTS 6.místo
Turnaj ŽLTC Brno JmTS 6.místo

Terka Hlobilová se zúčastnila sedmi turnajů okruhu hejtmana Jihomoravského kraje. Největší úspěch: 5. pohárové umístění na silně obsazeném turnaji SK Tišnov, kde hrálo 26 děvčat. 
ŽLTC Brno - zde skončila 10 z 29 holek, slušné umístění, vyhrála silně obsazenou skupinu
Agrofert Prostějov - silně obsazený turnaj, z 36 holek byla 18 (mohla postoupit do hlavní skupiny, rozhodující zápas prohrála 3:4), takže poté hrála o umístění 17. - 24.

Jirka Ostravský v silné konkurenci na turnaji v Přerově i ve Zlíně obsadil dvakrát  krásné 5. místo. Smůlu prolomil na turnajiv Otrokovicích, kde si z 23 zúčastněných babytenistů vybojoval třetí místo.

Naše nejmladší baby tenistky Kristy Marušáková a Agi Hujíková posbíraly spoustu zkušeností na turnajích a přišly i první úspěchy. Kristy uhrála 7. místo v Otrokovicích a zkusila se porovnat s nejlepšími v Prostějově. Agi postupně gradovala svoji formu. Nejdříve 18. místo ve Starém městě, poté 6. místo v Otrokovicích.