2. 4. 2018

Přijď se k nám naučit hrát tenis

Tenisový klub Zlín opět nabízí ve svém areálu všem zájemcům o tenis své bohaté služby. „Jsme připraveni se postarat jak o zájemce již od tří let věku, tak i ty dříve narozené,“ zve předseda TK Zlín Jan Macharáček. „Náš klub se dlouhodobě věnuje výchově dětí a mládeže v bílém sportu, dlouhodobě patří ke špičce v našem regionu. Stejně tak jsme připraveni pomoci hráčům „amatérům,“ potěšil šéf klubu všechny nadšence tenisu. 

Nábor pro většinu aktivit v TK Zlín probíhá na jaře a podzim. „V případě vážného zájmu jsme připravení uspokojit zájemce celoročně,“ dodal Macharáček.

 


Přijď se naučit tenis

Pohybová příprava

Je určená pro děti již od tří let věku. Výuka probíhá „bez rakety“ ve skupinách 10 až 15 dětí. „Hravou formou se snažíme o rozvoj všech druhů koordinačních schopností, potřebných pro tenis. V tomto věku je senzitivní období pro rozvoj koordinace jako nejdůležitější pohybové schopnosti pro tenis,“ upřesnil Macharáček.

 

Minitenis

Je určená pro děti od pěti do sedmi let. Jedná se o zjednodušenou formu tenisu na minikurtu 5 x 10 metrů s nižší přenosnou sítí a lehkými míči.

Vzhledem ke zjednodušeným podmínkám mohou děti po velmi krátké době hrát utkání na body, což je motivuje. Současně získávají od začátku komplexní představu o tenisu, což v tomto věku na velkém dvorci není možné.

Babytenis

Je určená pro děti od 8 do 9 let a probíhá ve skupinách dvou až tří dětí. Zde již zájemci hrají na standardně velkém dvorci a i sítě, ovšem s lehčími míči a raketami a s upravenými pravidly.

„Hlavním cílem tréninku je nácvik a zdokonalování úderové techniky komplexní metodou, jsou zde první náznaky skutečného tréninku, první soutěžní utkání, soutěže družstev za klub nebo turnaje jednotlivců,“ upřesnil šéf klubu.